Książki o fotografii, które warto przeczytać [cz.1]

Swoją wędrówkę po najciekwaszych książkach o fotografii rozpoczynam od poradnika- "Fotografia portretowa i reportażowa. Warsztaty fotograficzne".

Okładka książki

Okładka książki (©Szymon Bartos - Bartosfoto)

"Fotografia portretowa i reportażowa. Warsztaty fotograficzne" to książka, która spodoba się fotoamatorom i zawodowym fotografom. Książkę napisała Erin Manning. Jest ona autorką wielu zdjęć portretowych, komercyjnych jak i reklamowych.

Poradnik jest napisany zrozumiałym językiem, dlatego dobrze się go czyta. Poruszone w nim jest wiele tematów, które nauczą nas nie tylko jak wykonywać zdjęcia reportażowe czy portretowe, ale również nawiązywania kontaktu z modelem.
W książce szczegółowo objaśniony jest każdy element wykonywania zdjęcia np. ustawienie aparatu, światło, kompozycja. Jest w niej zawartych również dużo ciekawostek, do których wielu z nas nie przywiązuje uwagi!

Zdjęcia w poradniku są porównywane na różne sposoby i pokazują jak wygląda obraz po zastosowaniu filtra polaryzacyjnego, czy po zastosowaniu blendy. Czytając tę książkę dochodzimy do wniosku, że do każdego zdjęcia musimy się przygotować, przede wszystkim ważne jest to co chcemy przekazać. Cały proces powstawania fotografii musi być na początek przemyślany w głowie fotografa. Poradnik zwraca również uwagę na istotne elementy przy wykonywaniu zdjęcia np. miejsce w którym jest wykonywane , ubiór modela, fryzura, rekwizyty. Autorka podkreśla, że trzeba poświęcić dużo czasu, żeby opanować skomplikowaną sztukę fotografii.

Polecam przeczytanie tej książki, bo dzięki niej zacząłem zwracać uwagę na wiele istotnych aspektów związanych z fotografią.

Zobacz również: Fotoblogia.pl - największy blog o fotografii w Polsce

Fragment książki mozna znaleźć pod linkiem.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Przeglądy:

Photoshopowe wpadki miesiąca [styczeń] Fotoreporter David Guttenfelder opowiada o robieniu zdjęć smartfonem w Korei Północnej Fotografia (i Photoshop) w służbie propagandy 15 najchętniej czytanych tekstów w 2013 r. na Fotoblogii Photoshopowe wpadki miesiąca [grudzień] Photoshopowe wpadki miesiąca - listopad [galeria] Co warto czytać? Jesienny przegląd prasy fotograficznej Kreatywne techniki fotograficzne, które mogą zainspirować Google+ z wbudowanym Snapseedem